Ilma ülevaade 28.02.13. – 6.03.2013.a.

Neljapäeval (28.02) liigub Norra merelt Botnia põhjatippu äge madalrõhkkond ja selle serv laieneb üle Läänemere ning muudab ilma tuuliseks. Läänekaare tuul tugevneb 4-9, rannikul puhanguti 15 m/s. Öö ja ennelõuna on sajuta ja vähese pilvisusega. Õhutemperatuur on öösel 0..-5°C. Päeval läheb pilvisemaks, lörts ja lumesadu katab põhjapoolse osa Eestist. Õhutemperatuur 0..+5°C.

Reedeks (1.03.) liigub madalrõhkkond üle Laadoga kagu poole ja selle lääneserv katab Eesti. Sajab lund ja lörtsi, võib tuisata. Puhub tugev loode- ja põhjatuul, puhangud ulatuvad 15, rannikul 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel ja päeval -2..+1°C.

Laupäeval (2.03.) liigub üle Eesti külm kõrgrõhuhari. Öösel sajab veel siin-seal lund. Põhjatuul nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb hommikuks -7..-12, kohati -15°C-ni. Ennelõuna on sajuta. Õhtul jõuab Rootsi keskossa juba uus aktiivne tsüklon ja selle lumepilved laienevad üle mere Hiiu- ja Saaremaale ning ka mandri loodeossa. Tuul pöördub lõunakaarde ja tugevneb pärastlõunal. Õhutemperatuur on -4..-8°C.

Pühapäeva (3.03.) öösel liigub madalrõhkkond arvatavalt Eesti kohale ja päeval edasi Pihkva poole.Lumesadu on tugevam öösel , päeva jooksul nõrgeneb. Tuiskab nii tsükloni lähenedes lõunakaare tuulega, kui ka päeval, mil tuul pöördub kirdesse ja põhja ja tugevneb taas. Õhutemperatuur on öösel -5..-10, päeval -4..-7°C.

Esmaspäeva (4.03.) öösel tsüklon kaugeneb Venemaa-Ukraina piirialadele. Sadu ja tuisk lõpevad enne hommikut. Päeval määrab ilma üle Läänemere saabunud kõrgrõhuhari. Taevas selgineb ,tuul vaibub. Õhutemperatuur langeb -8..-14°C-ni, päeval tõuseb külmas õhumassis vaid -6..-9°C-ni.

Teisipäeva (5.03.) öösel kõrgrõhuhari taganeb itta ja päeva jooksul satub Eesti tõenäoliselt Norra merelt Põhja-Soome kohale liikuva tsükloni lõunaserva. Läheb pilviseks ja sajab lund. Tuul pöördub lõunakaarest läänekaarde. Öösel võib selge taeva korral õhutemperatuur langeda -15..-20, kohati -22°C-ni, päeval tõuseb -5…-10°C-ni.

Kolmapäeval(6.03.)sukeldub seegi tsüklon tõenäoliselt Venemaale ja arktiline külm pääseb taas põhjakaare tuulega lõuna poole liikvele. Ajuti sajab vähest lund. Õhutemperatuur on -5..-10, õhtuks langeb -10…-15°C-ni.

Allikas: emhi.ee

 

Gallup

Lumi teeb rõõmu?