Head Kohad Kus Eestis Töötada

Head Kohad Kus Eestis Töötada

2020.aastal juhtis seda sama tabelit Telia, kelle personalijuht vastas intervjuus antul teemal, et auhind tuli üllatusena.

 

Millised on omadused, millel põhjal tehakse edetabeli loomine? Kindlasti on üheks neist keskmine palk ning arenemisvõime. Firmad, kelle keskmine palgatabel on üle Eesti keskmise, toovad oma ettevõttesse töölisi, kes on vastavalt oma oskustele võimelised arenema kiiretempolises äris. Telia Eesti AS on eelmise aasta tabeli järgi just kõige ihaldusväärsem tööandja just tänu neile kahele omadusele.

Millised muud firmad meelitavad samuti oma parimate pakkumistega?

 

      Eesti Energia

      LHV Pank

      TransferWise (uue nimega Wise)

      Pipedrive

      Elisa Eesti

      Playtech

      Bolt Technology

      Apollo Group

      Kaitseressursside Amet

      Tallinna Lennujaam

      Nordica

      Cleveron

      Swedbank

      Optiwin (Nutz)

      Utilitas

 

Mis teeb ühest ettevõttest ihaldusväärse tööandja Eestis tööd otsivatele inimestele? Viimaste aastate jooksul on olnud raskeid momente, kus töö leidmine on üks ajakulukamaid protsesse. Covid pandeemia saabumisega pandi kinni paljud ettevõtted, mis sõltusid suuresti füüsiliselt kohalkäivatest inimestest. Üheks neist kindlasti toitlustusäri, kus klient pidi kohal olema, et saaks raha teenida. Teenindajatel ja kokkadel puudus võimalus teenida palka, kui restoranide ja toitluskohtade uksed pidid olema suletud, vältimaks pandeemia ägestusmist.

 

Sel perioodil koondati tuhandeid inimesi, kes pidid hakkama keset pandeemiat uut töökohta otsima. Enamus neist pöördus tööstusettevõttesse, kus töö siiski läks suuremate muutusteta edasi. Veebipõhiliselt kodus töötamine muutus uueks normaalsuseks nii kontoritöötajatele kui ka tööotsijatele. Nii, võetigi ette enim veebipõhist tööd pakkuvad ettevõtted ning töö avaldustega pommitamine sai üleöö uueks normaalsuseks.

 

Selles artiklis võtame sihikule kaks kõige enim soovitud ettevõtet, kes teenivad enim tähelepanu tööotsijate poolelt ning tunnustatud kui parimad kohad kus töötada.

Transferwise - Wise ja maailm

Wise on pea algusest peale olnud üks neist startup ettevõtetest, kes hakkas investeeringuid koguma välismaalaselt ning teenis miljoneid eurosid kasumit tänu oma uuenduslikule töökorraldusele. Wise loojad on alati otsinud oma tiimi inimesi, kellel on olemas lisaks oskustele ka soov ennast arendada. Ka palk ei ole kõige kehvem neil, kes töötavad lihtsamate korraldustega ja tööülesannetega. Ka Wise kõrge ja hinnatud nimi pakub CV-le väärtust juurde. Wise on üle maailma tuntud raha ülekannete ja pangandusega seotud ettevõte. Nende äppide kasutajad oskavad hinnata eestlaste innovatiivsust kõrgelt. Wises sooviksid töötada kõik arvutierialal oskusi omavad inimesed ning lisaks kõigele ka teeninduserialal varem töötanud noored.

Playtech

Tehnikaga tegelemine ning programmide kirjutamine on informaatika ja tehnilise eriala lõpetanud õpilase unistus. Playtech- mängudega tegelev ettevõte on aastaid meelitanud oma alla tööle ja kaastööd tegema suuri ja tuntud maailma nimesid, kellega on igal töölisel võimalik näost näkku ka suhelda. Seda nimetatakse avatud suhtlemiseks ning läbipaistvaks tööeetikaks. Lisaks kõigele, olid firma loomise osalejaks ka kaks eestlast. Kuigi tegemist on välisettevõttega, on Eesti osalus siin üllatavalt suur.

 

Gallup

Lumi teeb rõõmu?