Ilma ülevaade 18.12 – 23.12.2020

Ilma ülevaade 18.12 – 23.12.2020

Ilma ülevaade 18.12 – 23.12.2020

TÄHELEPANU! REEDEL MUUTUVAD TEEOLUD 0°C LÄHEDASE ÕHUTEMPERATUURI JA TIHEDA SAJU TÕTTU HALVAKS!
Reedel (18.12) liigub Skandinaaviast Botnia lahe poole uus madalrõhkkond ja selle lohk liigub üle Eesti. Öö hakul on üksikuid lörtsi- ja vihmahooge, pärast keskööd jõuab tihedam vihmasadu saartele ja laieneb edasi mandrile. Hommik on saartel ja läänerannikul vihmane, edasi sisemaa suunas liikuvaist pilvedest tuleb tihedat lörtsi, algul ka lund. Päeval sajab Lääne-Eestis vihma ja lörtsi lõunani, siis saab suurem sadu läbi, õhtu poole lisandub vihma. Kesk- ja Ida-Eestis sajab lund ja lörtsi, õhtul muutub sadu sealgi vesiseks. Puhub tugev kagu- ja lõunatuul, pärastlõunal pöördub saartest alates edelasse ja läände. Õhutemperatuur on 0..+3, saartel ja läänerannikul +4..+7°C, õhtupoolikul tõuseb.

Laupäeval (19.12) saab Lääne-Euroopat kattev madalrõhkkond Atlandilt soojust juurde ning selle serva mööda kandub pehmemat õhku ka Läänemere äärde. Vahetevahel sajab vihma. Edela- ja läänetuul ulatub rannikualadel puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, saartel ja läänerannikul kuni +6, päeval +2..+7°C.

Pühapäeval (20.12) tõmbub madalrõhkkonna serv enam Läänemerele ja idapoolne kõrgrõhkkond muutub pisut tugevamaks. Taevasse ilmub selgemaid laike ja ilm on suurema sajuta, vaid üksikuis paigus võib tiba vihma tulla. Puhub võrdlemisi tugev lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt mandri sisealadel 0..+3, saartel ja läänerannikul kuni +5°C.

Esmaspäeval (21.12) jätkub läänepoolse madal- ja idapoolse kõrgrõhkkonna vastasseis. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul. Kohati sajab nõrka vihma, suurem on võimalus Lääne-Eestis ja ka põhjarannikul. Lõunakaarest saabuv õhumass on võrdlemisi soe. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis 0..+2, ida pool 0..-2, päeval -1..+2, saartel ja läänerannikul kuni +4°C.

Teisipäeval (22.12) läheneb Taani väinade poolt uus madalrõhkkond ja surve Läänemere ümbrusele suureneb. Lõunatuul paisub veel tugevamaks. Sajupilvi jõuab enam Eesti lääneserva ning sajab põhiliselt lörtsi ja vihma, sügavamal sisemaal on sajuhooge vähem ning tulevad alla kerge lumena. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt Lääne-Eestis +1..+4, Kesk- ja Ida-Eestis 0..-3°C.

Kolmapäeval (23.12) liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia Soome poole ja selle serva mööda lisandub meile taas soojemat ja niiskemat õhku. Tihedad sajupilved toovad Lääne-Eestisse lörtsi ja vihma, ida poole algul lund, seejärel enam lörtsi. Lõuna- ja edelatuul on väga tugev. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis 0..+3, ida pool 0..-4, päeval tõuseb +1..+6°C-ni, vaid Eesti idaservas võib õhtuni veidi alla 0°C püsida.

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?