Ilma ülevaade 2.03.21 – 8.03.2021

Ilma ülevaade 2.03.21 – 8.03.2021

Ilma ülevaade 2.03.21 – 8.03.2021

Teisipäeva (2.03) öösel riivab Venemaa põhjaaladele liikuva madalrõhkkonna serv Eestit, lükkab üle pilvi, millest mõnel pool vihma ja lörtsi sajab. Edela- ja läänetuul tõuseb tugevaks, hommikul pöördub loodesse. Päev tuleb tõusva õhurõhu foonil sajuta ja uuesti selgema taevaga, aga tugeva loodetuulega. Öösel on õhutemperatuur -1..+4°C, päev tuleb +2..+8°C-ga.

Kolmapäeva (3.03) öösel üle liikuv kõrgrõhuhari hoiab ilma võrdlemisi selge taevaga, sajuta ja läänekaare tuul tõmbub üürikeseks veidi tagasi. Õhutemperatuur on saartel ja läänerannikul 0°C ümber, sisemaal -1..-5°C. Päeval püsib ka veel sajuta ilm. Alles õhtul läheneb põhja poolt madalrõhkkonna serv ühes pilvedega ning põhjarannikul võib ka veidi vihma või lörtsi sadada. Edelatuul tõuseb puhanguti 14, õhtul Virumaa rannikul kuni 17 m/s. Õhutemperatuur tõuseb +2..+8°C-ni.

Neljapäeva (4.03) öösel liigub üle madalrõhulohk ühes sajupilvedega, millest tuleb vihma ja lörtsi, pärast keskööd ka lund. Hommikul põhja poolt alates tihedam pilvemass hõreneb ja suurem sadu lakkab. Tuul on algul veel tugev, puhub edelast ja läänest. Õhutemperatuur on öö hakul 0..+4°C. Pärast keskööd pöördub tuul loodesse, algab külmema õhu sissetung ja hommikuks langeb õhutemperatuur 0..-5°C-ni. Päeval madalrõhulohk eemaldub, selgem taevas vaheldub pilvedega, millest kohati hoog lund tuleb. Puhub tugev loodetuul. Õhutemperatuur on -3..+1, õhtul langeb kõikjal alla 0°C.

Reedel (5.03) jääb Eesti läänepoolse kõrgrõhuala ja Venemaa madalrõhuala piirimaile ning meil on nii selgemat taevast kui lumehoogudega üle liikuvaid pilvi. Loodetuul tõmbub veidi tagasi. Õhutemperatuur on öösel -3..-9, päeval 0..-6°C.

Laupäeva (6.03) öö on kõrgrõhkkonna mõjul sajuta, selgema taevaga ja võrdlemisi nõrga loodetuulega. Õhutemperatuur langeb -5..-11°C-ni, üksnes vastu Läänemerd on 0°C lähedane. Päeval läheneb põhja poolt madalrõhkkond ja tõstab edelatuule väga tugevaks. Taevas kattub pilvedega ja pärastlõunal hakkab lund sadama, õhtul muutub sadu tihedaks. Õhutemperatuur tõuseb -1..+3°C-ni.

Pühapäeval (7.03) liigub madalrõhkkond üle Karjala Venemaa keskoblastite suunas ja selle servas sajab öösel aeg-ajalt lund ja lörtsi. Puhub tugev lääne- ja loodetuul, mis sadu tuisuks keerutab. Päeval pilved hõrenevad ja sajuhooge jääb vähemaks. Loodetuul võib tugevana püsida. Õhutemperatuur on öösel -1..+4°C. Hommikul algab külmema õhu sissetung ning Põhja-Eestist alates õhutemperatuur päeva peale tasapisi langeb.

Esmaspäeval (8.03) tugevneb kõrgrõhkkonna mõju. Taevas on selgem ja lumehooge on vaid üksikuid. Tuul pöördub põhjakaarde ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -3..-8, Ida-Eestis langeb alla -10°C, päeval on -2..-7°C.

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?