Ilma ülevaade 24.02.19 – 1.03.2019

Ilma ülevaade 24.02.19 – 1.03.2019

Pühapäeva (24.02) öösel liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Taevas muutub mõneks ajaks selgemaks ja ilm on sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on -3..+2°C. Päeval suureneb Soome poolt madalrõhulohu surve ning tõstab edela- ja läänetuule taas tugevamaks. Lisandub pilvi ning kohati sajab vähest vihma. Õhutemperatuur on +2..+6°C.

Esmaspäeval (25.02) liigub Venemaa põhjaalade kohale aktiivne madalrõhkkond ja survestab Läänemere ümbrust. Samal ajal tugevneb Skandinaavia kohal kõrgrõhkkonna mõju. Kahe rõhuala piirimail paisub lääne- ja loodetuul jõuliseks, puhanguid 15, rannikul 17, Soome lahe ääres kuni 20 m/s. Pilvi on hõredalt ja ilm on sajuta. Õhutemperatuur on öösel -1..+3, päeval +4..+7°C.

Teisipäeval (26.02) püsib Skandinaavia kohal kõrgrõhkkond. Samal ajal laieneb Venemaa kohalt madalrõhkkonna serv üle Eesti idapiiri ja toob ka meile sajupilvi. Öösel sajab lund ja lörtsi enamasti Ida- ja Kesk-Eestis, väiksem on saju võimalus Lääne-Eestis - siin võib vaid mõnes kohas tiba vihma tulla. Päevaks eemaldub sadu Venemaale. Tugev lääne- ja loodetuul jääb õhtul nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, päeval +1..+4, Eesti läänepoolses osas kuni +7°C.

Kolmapäeva (27.02) öösel kiirustab üle Eesti väike kõrgrõhuhari. Ilm on rahulikum, sajuta ja selgema taevaga. Õhutemperatuur on 0..-5°C. Päeval riivab Eestit madalrõhulohk, lisandub pilvi ja kohati võib veidi lörtsi ja vihma sadada. Edela- ja läänetuul tõuseb taas tugevamaks. Õhutemperatuur on +3..+7°C.

Neljapäevaks (28.02) koondub kõrgrõhuala Lääne-Euroopa kohale, samal ajal üle Skandinaavia põhjaalade liigub järjekordne madalrõhkkond. Läänemere ümbrus jääb kahe rõhuala piirimaile. Mõnes kohas sajab veidi lörtsi ja vihma. Tuul on tugev, puhub öösel edelast ja läänest, päeval loodest ning võib veel tugevamaks paisuda. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, päeval +1..+6°C.

Reedel (1.03) liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Õhuvool pöördub loodesse ja toob külmema õhumassi. Kohati sajab lund. Puhub tugev loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, hommikuks võib veel paar-kolm kraadi madalamale langeda, päeval -2..+3°C.

Allikas: Riigi Ilmateenistus

Gallup

Lumi teeb rõõmu?