Ilma ülevaade 25.11.19 – 2.12.2019

Ilma ülevaade 25.11.19 – 2.12.2019

Esmaspäeval (25.11) jääb Venemaa kohal oleva kõrgrõhkkonna serv Balti riike katma. Pilvekiht laieneb Lääne-Eestist ida poole ja õhtupoolik on juba kõikjal pilvine. Sadu tõenäoliselt siiski ei tule. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on 0..-4, saartel kuni +2°C.

Teisipäeval (26.11) püsib idapoolse kõrgrõhkkonna väike ülekaal, aga ilm on pilvine. Suuremat sadu ei tule, kuid üksikutes kohtades võib veidi lund, rannikulähedastel aladel lörtsi ja vihma poetada ning alla 0°C olevad teepinnad muutuvad libedaks. Lõunatuul pisut tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -1..-6, saartel ja läänerannikul -1..+2, päeval on 0..-2, saartel ja läänerannikul kuni +3°C.

Kolmapäeva (27.11) öö on kõrgrõhuala servas pilvine. Suuremat sadu ei tule, kuid veidi lund või lörtsi ja rannikul uduvihma võib tibada. Hommikuks jõuab saartele tihedam vihmasadu. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on suuremal osal Mandri-Eestist 0..-3, vaid Eesti lääneservas jääb 0..+3°C piiresse. Päeva peale lisandub läänekaarest niiskust. Sajuala liigub saartelt mandrile - sisemaal sajab algul lund ja lörtsi, õhtupoolikul suuremal osal lörtsi ja vihma. Puhub võrdlemisi tugev lõuna- ja kagutuul. Õhutemperatuur tõuseb -1..+2, saartel kuni +5°C-ni.

Neljapäeval (28.11) jõuab Läänemere äärde madalrõhkkond, laieneb servaga üle Eesti ning toob meile lörtsi ja vihma lisaks. Kagutuul tõuseb tugevaks. Õhutemperatuur on öösel -1..+2, saartel ja läänerannikul kuni +5, päeval 0..+2, saartel ja läänerannikul kuni +5°C.

Reedel (29.11) liigub mitmeosaline madalrõhuala vööndina üle Eesti. Öösel sajab nõrka vihma. Puhub võrdlemisi tugev kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on 0..+3, saartel ja läänerannikul kuni +6°C. Päeval muutub sadu tihedamaks ja õhtupoolikul läheb loode poolt alates üle lörtsiks. Tuul puhub ennelõunal lõunakaarest ja on mõõdukas, pärastlõunal pöördub loode poolt alates loodesse ja põhja ning paisub tugevaks. Õhutemperatuur on +1..+6°C, õhtul loode poolt alates langeb.

Nädalavahetuseks jääb Skandinaavia põhjaalade kohale tiirlema madalrõhkkond ja selle lääneserva mööda jõuab meile külm õhumass.
Laupäeval (30.11) sajab aeg-ajalt lörtsi ja lund - sajusem on öö hakul ja õhtu poole. Puhub tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, saartel ja meretuulega kuni +3, päeval on -2..+3°C.

Pühapäeval (1.12) liigub üle järgmine madalrõhulohk ning toob lund ja lörtsi. Puhub tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1..-6, meretuulega rannikul kuni +1, päeval on -1..+2°C.

 

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?