Ilma ülevaade 28.12.18 – 3.01.2019

Ilma ülevaade 28.12.18 – 3.01.2019

Ilma ülevaade 28.12.18 – 3.01.2019

Ilmauudised lubavad pisut lund ja lörtsi igasse vana-aasta päeva kuid plusskraadide poole kippuv temperatuur sulatab ja enne uut aastat jäädavat lund näha pole. 

Reedel (28.12) kannab loodevool madalrõhuvööndi Soomest üle Eesti ja päeval lükkab edasi Valgevene poole. Kohati sajab lörtsi ja vihma. Tuul on öösel nõrk ja muutliku suunaga, päevaks pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öösel -1..+1, saarte rannikul kraad-paar kõrgem, päeval -1..+1, Lääne-Eesti rannikualadel kuni +3°C.

Laupäeval (29.12) väike kõrgrõhuhari eemaldub. Skandinaavia põhjatippu jõuab uus aktiivne madalrõhkkond ja selle lõunaserv laieneb Läänemere äärde ning hoiab meie ilma pehme. Kohati sajab lörtsi ja vihma, sisemaal võib ka kerget lund tulla. Öö on vaikne, vastu hommikut pöördub tuul edelasse ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-2, saartel ja rannikul 0..+2, päeval Lääne-Eestis 0..+3, idapoolsetes maakondades kuni -2°C, õhtuks tõuseb sealgi 0°C ümbrusse.

Pühapäeval (30.12) jätkab madalrõhkkond teed üle Koola poolsaare Venemaale. Öösel on üksikuid sajuhooge, päeval sajab laialdasemalt lund ja lörtsi, sekka ka vihma. On jäiteoht! Puhub tugev edela- ja läänetuul, päeval pöördub saartest alates loodesse. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, saarte rannikul kuni +2, päeval -1..+1, saartel ja läänerannikul +1..+3°C.

Esmaspäeval (31.12) tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ja ilm on enamasti sajuta. Tuul on öö hakul veel tugev ning puhub läänest ja loodest, siis nõrgeneb. Ennelõuna on rahulik, pärastlõunal pöördub tuul edelasse ja lõunasse ning tugevneb. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul -2..-7°C. Õhtu on juba tugeva tuulega. Lääne-Eestisse võib lume- ja lörtsisadu jõuda ning õhutemperatuur tõuseb saartel ja läänerannikul üle 0°C.

Aasta vahetub rahutu ilmaga. Ööl vastu teisipäeva (1.01.2019) liigub uus aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia Soome. Lume- ja lörtsisadu laieneb kiiresti üle Eesti. Teeb tuisku, sest edela- ja lõunatuul tõuseb tänastel andmetel puhanguti 15, rannikul 20 m/s. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis -1..+4, Kesk- ja Ida-Eestis -2..-7°C, hommikuks kõikjal tõuseb. Päeval kandub madalrõhkkond loodevoolu toel Peterburi poole ja selle servas sajab lörtsi, sekka ka vihma, idapoolsetes maakondades ennelõunal ka lund. Jäiteoht on suur! Tuul pöördub lääne poolt alates loodesse ja on väga tugev. Õhutemperatuur on Lääne- ja Kesk-Eestis 0..+4, Ida-Eestis -2..+1°C.

Kolmapäeval (2.01) liigub madalrõhkkond Venemaa lääneservast edasi lõunapoolsete oblastite poole ja selle lääneserva mööda kandub Läänemere äärde külmem õhumass. Aeg-ajalt sajab lund ja tuiskab. Puhub väga tugev loode- ja põhjatuul. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul -2..-7°C.

Neljapäeval (3.01) madalrõhkkond kaugeneb ja õhurõhk tõuseb. Hooti sajab lund ja teeb ka tuisku. Päeva peale jääb sajuhooge harvemaks. Puhub väga tugev loode- ja põhjatuul, õhtul tuul tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul -4..-9°C.

Allikas: Riigi Ilmateenistus

Gallup

Lumi teeb rõõmu?