Ilma ülevaade 3.01.19 – 9.01.2019

Ilma ülevaade 3.01.19 – 9.01.2019

Ilma ülevaade 3.01.19 – 9.01.2019

TÄNA (2.01) liigub madalrõhkkond Ida-Eesti kohalt edasi lõuna suunas. Täna sajab lund ja tuiskab, õhtul lääne pool sajuhood harvenevad. Puhub põhjatuul 10-15, puhanguti 20 m/s. Saartel ja Lääne-Eestis puhub ennelõunal põhjatuul 17-22, puhanguti 27, saarte rannikul kuni 30 m/s. Õhutemperatuur langeb päeva jooksul -1..-6°C-ni. LIIKLUSTINGIMUSED ON VÄGA HALVAD 

Neljapäeval (3.01) jätkab madalrõhkkond eemaldumist Valgevene suunas. Öösel lääne poolt lumesadu lakkab, kuid ida pool sajab ikka lund ja tuiskab. Põhjatuul on öösel jätkuvalt tormine, päeva peale jääb tuul tasapisi nõrgemaks. Õhutemperatuur langeb öösel -3..-8°C-ni ja oluliselt päeva jooksul ei tõuse.

Reede (4.01.) öösel on Eesti kohal korraks kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta, kuid juba hommikuks jõuab Läänemerele madalrõhulohk ja saartele ning Loode-Eestisse jõuab lumesadu. Päeval areneb Soome lõunaosa kohal osatsüklon, mis liigub Eestisse ning lumesadu laieneb üle maa, saartel ja Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks. Öösel pöördub tuul läänekaarde, päeval tugevneb korraks edelatuul rannikul puhanguti 15 m/s, õhtuks pöördub uuesti loodesse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -7..-12°C, vastu hommikut tõuseb saartel ja Lääne-Eestis -2..+1°C-ni, päeval tõuseb Ida-Eestis -1..-7, Lääne-Eestis 0..+3°C. Libeduseoht on suur!

Laupäeva (5.01) liigub madalrõhkkond Eestist üle Läti lõunasse. Öösel sajab laialdaselt lund, lääne pool ka lörtsi ja vihma, päeval sajab kohati vähest lund. Põhjakaare tuul tugevneb hommikuks 7-12, rannikul puhanguti 17 m/s, õhtuks nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis -1..+3, Ida-Eestis 0..-4°C, hommikuks langeb kõikjal miinuspoolele, päeval jätkab langemist -1..-7°C-ni.

Pühapäev (6.01) on üle Eesti kiirustava kõrgrõhuharja mõjul enamasti sajuta ja karge. Öösel kirdetuul nõrgeneb, päeval pöördub lõunakaarde ja on nõrk. Õhutemperatuur langeb öösel -4.. -11°C-ni ja päeval ei tõuse.

Esmaspäeval (7.01) öö esimene pool on sajuta, kuid pärast keskööd jõuab merelt Eestisse järjekordne madalrõhulohk, mis päeval liigub üle Eesti. Varahommikul jõuab saartele sajuala. Sajab lund ja lörtsi, päeval liigub lumesadu kagusse ning pärastlõunal loode poolt alates lakkab. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur langeb öösel -8.. -13°C-ni, vastu hommikut tõuseb saartel ja Lääne-Eestis 0..-4 kraadini, päeval tõuseb Ida-Eestis -4..-7, Lääne-Eestis -2..+2°C. Libeduseoht on suur!

Teisipäeval (8.01) suureneb Norra merelt Skandinaaviasse liikuva madalrõhkkonna surve. Tuul pöördub loodest edelasse ja tugevneb. Lund sajab kohati. Õhutemperatuur on öösel -3..-8, saarte rannikul kohati 0°C, päeval -3..+2°C.

Kolmapäeval (9.01) liigub see madalrõhkkond Soome keskosa kohale ja madalrõhuala lõunaserv katab Eesti. Sajab lund ja lörtsi, saartel ja rannikualadel ka vihma. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel ja päeval -2..+2°C.

Allikas: Riigi Ilmateenistus

Gallup

Lumi teeb rõõmu?