Ilma ülevaade 3.09 – 9.09.2020

Ilma ülevaade 3.09 – 9.09.2020

Ilma ülevaade 3.09 – 9.09.2020

Neljapäeval (3.09) liigub madalrõhkkond edasi Rootsi poole ja selle idaserva mööda lisandub ka Läänemere idarannikule niiskust. Öö on mõne üksiku vihmahooga. Kagu- ja idatuul jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur miinimum jääb 10°C lähedale, rannikul on kuni 16°C. Päeval lisandub pilvi ja üle Eesti liigub hoovihmade vöönd ja üsna suure tõenäosusega on ka äikest. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur tõuseb 17..22°C-ni.

Reedeks (4.09) jõuab Atlandilt Norra merele uus aktiivne madalrõhkkond ja laieneb servaga üle Skandinaavia ja Läänemere ning tõstab lõunakaare tuule tugevamaks. Öö on vaid üksiku sajuhooga ning selget taevast on laialdasemalt. Õhutemperatuuri miinimum langeb 10°C lähedale, rannikul on üle 16°C. Päeval lisandub pilvi, millest lühiajaliselt ka vihma rabistab. Kuid sajuhulk on võrdlemisi väike. Õhutemperatuur tõuseb 20°C ümbrusse.

Laupäeva (5.09) öösel sajupilved eemalduvad. Puhub mõõdukalt tugev lõunakaare tuul. Õhutemperatuur miinimum jääb sisemaal 10°C ümbrusse, rannikul 15°C-st kõrgemale. Päevaks kannab edelavool madalrõhkkonna serva mööda üle Läänemere niiskust. Ennelõuna on vaid üksiku sajuhooga, keskpäevaks jõuab saartele vihmasadu ja laieneb pärastlõunal mandrile. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on 15°C-st tihedamate sajupilvede all kuni 20..21°C-ni Lõuna-Eestis, kuhu tihedam vihm alles õhtul jõuab.

Pühapäeval (6.09) liigub üks osa madalrõhkkonnast piki Skandinaaviat põhja poole ja viib öö hakul veel Mandri-Eestit katvad vihmapilved kaasa. Saartest alates pilved hõrenevad ja pärast keskööd saju võimalus väheneb. Päevaks jääb Läänemere ümbruse kohale madalrõhkkonna kauge edelaserv, soosib rünksajupilvede arengut, millest tuleb kord siin, kord seal hoog vihma. Puhub võrdlemisi tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul jääb 15°C ümbrusse, päeval 15..19°C.

Esmaspäeval (7.09) edelavoolus saabuv õhumass on ikka niiske. Sajuhooge on öösel harvem. Päeval aga loob saabuv jahedam õhumass koostöös madalrõhkkonna piires valitsevate tõusvate õhuvooludega hoogsajupilvede kujunemiseks soodsad tingimused. Hoovihma sajab laialdaselt. Edela- ja lõunatuul on nõrgem. Õhutemperatuur on öösel 7..11, rannikul kuni 14°C, päeval 15..19°C.

Teisipäeval (8.09) üürikeseks madalrõhkkonna mõju väheneb. Öö on selgema taevaga ja põhiliselt sajuta ning mõõduka edelatuulega. Õhutemperatuuri miinimum langeb 5°C lähedale, rannikul on kuni 14°C. Päeval on päikest kui pilverünki, millest kohati hoog vihma tuleb. Samal ajal jõuab Norra merele uus madalrõhkkond ja laieneb üle Skandinaavia ning meie rannikuvetes algab edela- ja lõunatuule tõus. Tihedamad sajupilved tõenäoliselt veel ei jõua. Õhutemperatuur on 17..19°C.

Kolmapäev (9.09) tuleb madalrõhkkonna servas tugeva edelatuulega ja sajuhoogudega. Pilvise ja tuulise ilmaga ööl on õhutemperatuur 10-st kõrgemale, päevasoe aga jääb paar kraadi alla 20°C piiri.

 

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?