Ilma ülevaade 4.06.20 – 10.06.2020

Ilma ülevaade 4.06.20 – 10.06.2020

Ilma ülevaade 4.06.20 – 10.06.2020

Neljapäeval (4.06) jääb Eestist põhja poole kõrgema rõhuga ala, lõuna poolt aga libiseb meie poole madalrõhuvöönd. Kahe rõhuala piirimail kandub kaguvoolus pisut mahedamat, aga ka niiskemat õhku. Taevas tõmbub pilvisemaks, sajuhooge on esialgu öö hakul põhiliselt Kagu-Eestis ja Peipsi ääres, hommikuks kandub vihmapilvi üle mandri. Päeval on vihmapilvi üle Eesti. Tuul puhub idakaarest, ulatub põhjarannikul puhanguti 12, päeval kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 10°C - lääne pool on taevas kauem selge ja minimaalsed näidud langevad kraad kuni kolm madalamale, ida pool on pilvisem ja temperatuur ulatub kraad-kaks üle selle piiri, päeval on tihedama saju korral sooja 12..13°C, kus kauem kuiva peab või vaid üürike vihmahoog tuleb, seal tõuseb 17..18°C-ni.

Reedel (5.06) on Eesti kohal nõrgenev madalrõhuväli. Öösel ja ennelõunal on sajuhooge laialdaselt, Ida-Eestis võib äikest olla. Õhtupoolikul pilved hõrenevad ja hoovihma võimalus väheneb. Tuul nõrgeneb ja on muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 14°C-st sajuhoogude all kuni 20°C-ni kuivemais paigus, Soome lahe rannikul jääb kohati 12°C ümbrusse.

Laupäeval (6.06) jõuab Rootsi rannikule madalrõhkkond ja laieneb servaga Eesti kohale ning toob tihedama saju, mis peaks igasse maanurka jõudma. Öö on veel selgema taevaga ja sajuta, aga tugevneva kagutuulega. Õhutemperatuur on 8..13°C. Hommikul jõuavad Saare- ja Pärnumaale vihmapilved ning laienevad edasi üle Eesti, sadu võib keskpäeval juba Peipsi äärde jõuda. Pärastlõunal saab saartel suurem sadu juba läbi ning õhtu poole hõrenevad pilved ka mandri lääneosas. Kuid õhuvoolu kiiruse muutus võib kaasa tuua ka muutusi sajuala jõudmise ajas ning seda täpsustame järgnevail päevil. Tuul on võrdlemisi tugev, puhub ennelõunal kagust, keskpäeva paiku pöördub alates saartest edelasse. Õhutemperatuur on sajusemal ajal vaid 13..14°C. Maksimumid tõusevad aga Lääne-Eestis pärastlõunal, kui vihm möödas, 18..19°C-ni, Eesti idaservas keskpäevaks, kuni sadu veel jõudnud pole, üle 20°C.

Pühapäeval (7.06) kaugeneva madalrõhkkonna mõjul öö hakul on veel vihmahooge, pärast keskööd on saju võimalus juba võrdlemisi väike. Puhub veel tugev lõunakaare tuul. Päev on tõusva õhurõhu foonil suurema sajuta, mis siiski üksikut lühiajalist vihmahoogu ei välista. Tuul nõrgeneb ja pöördub järk-järgult läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel 8..13, päeval 17..21, Kagu-Eestis võib veel kraad-kaks kõrgemale tõusta, rannikul on 13°C ümber.

Esmaspäeval (8.06) tugevneb kõrgrõhuvöönd, kuid lõunakaarest saabuvas õhumassis on niiskust enam ning lisanduvaist pilvedest võib vihmahooge tulla, on äikeseoht. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 8..13°C. Päeval algab lõunakaarest südasuvise sooja sissetung. Õhutemperatuur on Eesti lääne- ja põhjaosas 16..21, Lõuna- ja Ida-Eestis tõuseb aga kuni 25°C-ni, Soome lahe ääres jääb 13..14°C ümbrusse.

Teisipäeval (9.06) on kõrgrõhuala pisut mõjusam. Öö on enamasti sajuta, päeval suureneb taas hoovihma ja äikese võimalus. Tuul on võrdlemisi nõrk ja valdavalt põhjakaarest. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 20..25, rannikul on 14°C ümber.

Kolmapäeval (10.06) katab Euroopa põhjaosa kõrgrõhuala, lõuna poolt sirutub aga väheaktiivne madalrõhuala Balti riikide poole. Rünksajupilvi on öösel hõredamalt ja hoovihma võimalus suurem Ida-Eestis, päeval võib äikesevihma laialdasemalt sadada. Kahe rõhuala piirimail puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 9..14, päeval 21..26°C, rannikul on jahedam.

 

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?