Ilma ülevaade 5.03.19 – 11.03.2019

Ilma ülevaade 5.03.19 – 11.03.2019

Ilma ülevaade 5.03.19 – 11.03.2019

Teisipäeval (5.03) jõuab Läänemere äärde uus madalrõhkkond, liigub tõenäoliselt üle Eesti Venemaa poole. Öösel sajab tihedat lund ja lörtsi, Edela- ja Lõuna-Eestis läheb sadu üle vihmaks. Hommikul on sajuhood kõikjal lörtsi ja vihmana. Tuul on tugevam Liivi lahe ümbruses ja Lõuna-Eestis ning puhub lõunakaarest, Põhja-Eestis puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on 0..+5, Põhja-Eestis võib jääda veidi alla 0°C. Hommikul pöördub tuul saartest põhjakaarde ja paisub päevaks kõikjal tugevaks. Ennelõunal sajab vihma ja lörtsi, Põhja-Eestis ka lund, päeva jooksul muutub sadu kõikjal lumisemaks, vaid Lõuna-Eesti on õhtuni vesine. Õhutemperatuur loode poolt alates langeb - pärastlõunal on Pärnu-Jõgeva joonest põhja ja lääne pool -1..-5, lõuna pool 0..+5°C. 

Kolmapäevaks (6.03) madalrõhkkond lahkub ja üle Eesti liigub kõrgrõhuhari. Taevas selgineb ja ilm on sajuta. Tuul on öö hakul tugev, puhub loodest ja põhjast, hommikuks nõrgeneb. Päev on mõõduka läänekaare tuulega, õhtul algab edelatuule tugevnemine. Õhutemperatuur on -6..-11, hommikuks võib sisemaal kohati -15°C-ni langeda, päeval -2..-7°C. 

Neljapäeval (7.03) suureneb Põhjamere poolt madalrõhkkonna surve ning kahe rõhuala piirimail tugevneb edela- ja lõunatuul, päeval pöördub tuul kagusse ja püsib võrdlemisi tugevana õhtuni, siis nõrgeneb. Öö on veel võrdlemisi selge ja sajuta ning õhutemperatuur on öö hakul Lääne-Eestis -1..-6, ida pool -6..-11°C, hommikuks tõuseb. Hommikul pilvisus tiheneb ja saartel hakkab lund sadama, sadu levib edasi mandrile. Päeval laieneb sadu üle Eesti muutub tihedaks ning tuleb alla ida pool lumena, Lääne-Eestis lörtsina. Õhtu poole pöördub saartest alates vihmale. Õhutemperatuur tõuseb 0..+3°C-ni, vaid Kirde-Eestis jääb alla 0°C.

Reedel (8.03) liigub madalrõhkkond Põhjamerelt Skandinaaviasse ja laieneb üle Läänemere. Öö on mõõduka kagutuulega ning sajab tihedat vihma, öö hakul ida pool ka lörtsi. Hommikul ja päeval sajab siin-seal vihma. Tuul pöördub saartest alates edelasse ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval +3..+8°C.

Laupäeval (9.03) liigub madalrõhkkond edasi Soome ja selle lõunaservas on meie ilm pehme ja tugeva edelatuulega, puhangud võivad tõusta sisemaal üle 15, rannikul üle 20 m/s. Aeg-ajalt sajab vihma ja lörtsi. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul +1..+5°C, õhtupoolikul loode poolt alates langeb.

Pühapäeval (10.03) kaugeneb madalrõhkkond Venemaale, selle järel pöördub õhuvool loodesse ja algab külmema õhumassi sissetung. Vahetevahel sajab lörtsi ja lund. Tuul pöördub läände ja loodesse ja võib võrdlemisi tugev olla. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, päeval -2..+3°C. 

Esmaspäeval (11.03) võib Eesti jääda madalrõhuvööndi põhjapoolsesse külmemasse serva. Sel juhul sajab lund, lisanduva lume hulka on vara prognoosida- see sõltub otseselt madalrõhuvööndi asukohast. Põhjakaarest lisandub külma ja õhutemperatuur on ööpäeva vältel alla 0°C.

Allikas: Riigi Ilmateenistus

Gallup

Lumi teeb rõõmu?