Ilma ülevaade 5.12.17 – 10.12.2017

Ilma ülevaade 5.12.17 – 10.12.2017


Teisipäeval (5.12.) liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Kohati sajab lund ja lörtsi. Läänekaare tuul on mõõdukas, saartel ja rannikul on puhanguid 13 m/s. Kuid õhtul läheneva madalrõhulohu mõjul on saartest alates oodata edela- ja lõunatuule tugevnemist ning Lääne-Eestisse jõuab tihedam lume- ja lörtsisadu. Õhutemperatuur on öösel sisemaal -1..-6, päeval 0..-2, meretuulega rannikul on ööpäevaringselt +1..+4°C.

Kolmapäeva (6.12.) ööks tekib Soome lahe suudme kohale uus madalrõhkkond, mis liigub edasi Eesti kohale. Sajab tihedat lund ja lörtsi. Öö hakul puhub tugev lõunatuul, saartel pöördub seejärel loodesse, puhanguid võib rannikul kuni 20 m/s olla. Päeval eemaldub madalrõhkkond Venemaale ja selle järel jääb sajuhooge harvemaks. Tuul pöördub kõikjal loodesse, on hommikul veel võrdlemisi tugev, päevaks aga nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, meretuulega rannikul kuni +2, päeval -3..+2°C.

Neljapäeva (7.12.) öösel liigub üle Eesti kõrgrõhuahari. Öö hakul on ilm suurema sajuta ja mõõduka tuulega. Pärast keskööd tõstab merelt lähenev aktiivne madalrõhulohk lõuna- ja kagutuule tugevaks. Saartele jõuab tihe vihma- ja lörtsisadu, levib edasi mandrile ning tuleb alla lumena. Õhutemperatuur on 0..-5, meretuulega rannikul kuni +3°C. Päeval liigub madalrõhulohk üle Eesti. Lääne poolt alates läheb sadu järk-järgult üle vihmaks. Tuul pöördub kõikjal edelasse ja on tugev. Õhutemperatuur tõuseb Lääne-Eestis +3..+7°C-ni, Ida-Eestis on ennelõunal veel 0..-3°C, õhtuks tõuseb sealgi +3..+4°C-ni.

Reedel (8.12.) jõuab väga aktiivne madalrõhkkond Skandinaaviasse ja selle kaguservas puhub Läänemere ääres lõuna- ja edelatuul puhanguti 15, rannikul kuni 20 m/s. Vahete-vahel sajab vihma, sisemaal sekka ka lörtsi. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis +2..+7, Kesk- ja Ida-Eestis 0..-3, päeval +2..+7°C.

Laupäeval (9.12.) liigub madalrõhkkond piki Skandinaaviat põhja poole, jääb nõrgemaks ja surve Läänemere idarannikule pisut väheneb. Lõuna- ja edelatuul on meie rannikuvetes ikka väga tugev. Sajuhooge on hõredamalt. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis 0..+4, Kesk- ja Ida-Eestis 0..-2, päeval 0..+4°C.

Gallup

Kas ootate suve?