Ilma ülevaade 8.02.19 – 14.02.2019

Ilma ülevaade 8.02.19 – 14.02.2019

Ilma ülevaade 8.02.19 – 14.02.2019

Reedel (8.02) jõuab Skandinaaviasse uus madalrõhkkond, selle serv laieneb Eesti kohale ning tõstab lõuna- ja kagutuule tugevaks ja toob lisaks niiskust. Öösel on mandril üksikuid sajuhooge, saartel ja läänerannikul sajab lörtsi ja vihma. Hommikul liigub sadu mandrile, tuleb enamasti alla lumena ja sadu liigub edasi Ida-Eesti poole. Pärastlõunal jõuab uus sajuvöönd Eesti lääneserva ja liigub õhtul edasi sisemaa suunasning siis on sadu juba kõikjal vesine. Tuul pöördub edelasse ja ulatub rannikul puhanguti 15, saartel 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel -2..+1, päeval tõuseb Lääne-Eestis +1..+3°C-ni, Ida-Eestis -1..+1, õhtuks tõuseb sealgi +2°C-ni.

Laupäeva (9.02) öösel üks madalrõhkkond kaugeneb, päeval laieneb üle Läänemere järgmise ulatusliku madalrõhuala idapoolne serv. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma, väiksem on saju võimalus Lõuna-Eestis. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul, õhtul pöördub kagusse. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 0..+3°C.

Pühapäeval (10.02) lisandub madalrõhkkonna idaserva mööda lõuna poolt niiskust. Öösel sajab tihedat lörtsi, sekka ka vihma, päeval muutub sadu hõredamaks, aga vesisemaks. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+3, päeval +2..+4°C. 

Esmaspäeva (11.02) öösel jõuab madalrõhkkond Läänemere kohale ja toob Eestisse tiheda lörtsisaju. Puhub tugev kagutuul. Päeval liigub madalrõhkkond edasi Soome lõunaossa ja viib tihedama saju kaasa. Kohatisi sajuhooge on aga vihmana. Tuul pöördub lõunasse ja edelasse, õhtul läände ning veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..+2, päeval +1..+4°C.

Teisipäeval (12.02) eemaldub madarõhkkond Karjala poole ja selle järel pöördub tuul läände ja loodesse, tugevamaid puhanguid on saartel. Algab jahedama õhu sissetung. Vahetevahel sajab ja põhiliselt lörtsi, sekka ka vihma, sisemaal ka lund. Õhutemperatuur ööpäeva vältel -1..+1°C, õhtul langeb. 

Kolmapäev (13.02) tuleb madalrõhkkonna servas lume- ja lörtsihoogudega - öösel on sadusid hõredalt, päeva peale muutuvad sajud laialdasemaks ja tihedamaks. Puhub tugev loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, selgineva taeva all langeb paar-kolm kraadi madalamale, päeval -3..+1°C.

Neljapäeval (14.02) madalrõhkkond kaugeneb ja tõusva õhurõhu foonil on üksikuid lumehooge. Tuul nõrgeneb ja puhub põhjakaarest. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, selgineva taeva all langeb paar-kolm kraadi madalamale, päeval -3..+1°C.

Allikas: Riigi Ilmateenistus

Gallup

Kas ootate suve?