Ilma ülevaade 9.05. – 15.05.2020

Ilma ülevaade 9.05. – 15.05.2020

Ilma ülevaade 9.05. – 15.05.2020

Laupäeval (9.05) jääme Soomet ja Skandinaaviat katva madalrõhkkonna servaalale. Öö on õhukese pilvekihiga ja sajuta. Õhutemperatuur on +3..+8°C. Päevaks lisandub pilvi ning mõnes kohas sajab hoovihma. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Edelavoolus jõuab soojem õhumass ning õhutemperatuur tõuseb 12..17°C-ni, meretuulega rannikul jääb alla 10°C.

Pühapäeva (10.05) öösel tõmbub madalrõhkkond juba Karjala kohale, tihedamad pilved eemalduvad ja taevas laiguti selgineb. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on -1..+5°C. Päeval läheneb Skandinaaviast uus madalrõhkkond, aga selle tihedam pilvemass ja sadu jõuavad alles õhtul üle mere. Meil tuleb mõnus päikese ja pilverünkadega päev, lisanduvas soojas õhumassis tõuseb õhutemperatuur 14..18°C-ni, meretuulega rannikul jääb 10°C ümbrusse. Tuul pöördub lõunakaarde ja tugevneb, pärastlõunal ulatuvad lõuna- ja kagutuule puhangud 12, rannikul 15 m/s.

Esmaspäeval (11.05) liigub madalrõhkkond Skandinaaviast Botnia põhjatipu taha ja selle lohk ühes tiheda sajuga liigub üle Eesti. Öösel kattub meil taevas lääne poolt alates pilvedega. Vihmasadu laieneb saartelt mandrile. Puhub tugev lõuna- ja edelatuultuul, puhanguid on 15 m/s, pärast keskööd pöördub lääne pool edelasse ja läände. Õhutemperatuur on öö hakul 10°C ümber, seejärel toimub õhumassi vahetus märksa jahedama vastu ning Lääne-Eestis langeb hommikuks temperatuur +5°C-ni. Ennelõuna on pilvine ja vihmane. Keskpäevaks saab saartel ja pärastlõunaks ka mandri lääneservas sadu läbi ja taevas muutub selgemaks. Ida-Eestis on vihmahooge õhtuni. Tuul pöördub kõikjal läände ja loodesse, saartel ja läänerannikul ulatuvad puhanguti 15-17 m/s. Lisandub külmemat õhku ja õhutemperatuur on vaid 5..9, ennelõunal Ida-Eestis 13..17°C.

Teisipäeval (12.05) kaugeneb madalrõhkkond ise Skandinaavia põhjatipu taha ja selle serva mööda jätkub külma õhu vool Läänemere äärde, kui sellel lohus arenenud osatsüklon liigub Peipsi tagant aeglaselt itta, kuid hoiab oma lääneserva Eesti kohal. Öösel sajab Ida-Eestis mitmel pool vihma ja lörtsi, lääne pool taevas selgineb ja õhutemperatuur langeb 0°C lähedale, rannikul jääb +5°C ümbrusse. Lääne ja loodetuul veidi rahuneb. Päeval toimub kiire rünksajupilvede areng ning neist tuleb sajuhooge, vihma sekka võib ka lörtsi tulla. Loodetuul on puhanguline. Õhutemperatuur tõuseb 5..10°C-ni.

Kolmapäeval (13.05) liigub madalrõhkkond loode suunas ja öösel on ilm suurema sajuta. Loode- ja läänetuul annab veidi järele, taevas selgineb ja õhutemperatuur langeb -2..+2, rannikul kuni +5°C. Päeval jääme eemalduva madalrõhuala edelaserva, mille lohus arenevatest pilverünkadest sajab kord siin, kord seal hoovihma, sekka ka lörtsi. Loode ja põhjatuul on jätkuvalt puhanguline. Õhutemperatuur on 6..11°C.

Neljapäevaks (14.05) ja reedeks (15.05) jääme madalrõhuala edelaserva. Öösel on sajuhooge kohati, päeval laialdasemalt. Tuul puhub valdavalt läänest ja loodest ning on päeval puhanguline. Õhutemperatuur on öötundidel -1..+5, päeval 5..10°C.

 

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?