llma ülevaade 26.03.21 – 1.04.2021

llma ülevaade 26.03.21 – 1.04.2021

llma ülevaade 26.03.21 – 1.04.2021

Reedel (26.03) muutub lõunapoolne kõrgrõhuala meie aladel pisut mõjusamaks, üle Skandinaavia ulatub ikka madalrõhuala serv. Kahe rõhuala piirimail on valdavaks edelavool, milles kandub üle Eesti Atlandilt pärit mahe õhumass. Merelise päritoluga õhumass hoiab taevas laialdaselt pilvekihi, millest suuremat sadu ei tule, aga veidi vihma tulla võib ning seda eelkõige põhjapoolsetes maakondades päevasel ajal. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur öösel -2..+3, hommikuks tõuseb kõikjal üle 0°C, päeval +6..+10°C-ni, meretuulega rannikul on sooja vaid kolm-neli kraadi.

Laupäevaks (27.03) koondub kõrgrõhkkond Venemaale, lääne poolt läheneb aga madalrõhkkond. Kahe rõhuala piirimail üle Lääne-Eesti pilvelaamu, millest siin-seal vihma sajab. Mandri sisealadel on pilvi hõredamalt ja ilm sajuta. Lõunakaare tuul muutub päeva peale saartel tugevamaks. Õhutemperatuur öösel -3..+1, saartel kuni +3, päeval tõuseb sisemaal +8..+13°C-ni, tuulepealsel rannikul on märksa jahedam.

Pühapäeval (28.03) laieneb Skandinaaviast madalrõhkkonna serv üle Läänemere. Öösel tiheneb pilvisus Lääne-Eestis ja hakkab vihma sadama, sekka võib ka lörtsi tulla, hommikuks laieneb sadu idapoolsetesse maakondadesse. Päeval liigub sajuvöönd edasi ida poole ning keskpäeval saartest alates pilved hõrenevad, õhtupoolikul on vihmahooge veel põhiliselt Ida-Eestis. Lõunakaare tuul püsib tugevana. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval +4..+9°C.

Esmaspäeva (29.03) öö hakul on kõrgema õhurõhu foonil mandril taevas laialdaselt selge ja ilm sajuta. Kuid algab lõuna- ja kagutuule tõus, sest uus aktiivne madalrõhkkond laieneb üle Läänemere. Saartel pilvisus tiheneb ja hakkab vihma sadama, hommikuks liigub sadu mandrile ja sisemaal tuleb sekka ka lörtsi. Päeval laienevad sajupilved üle maa. Puhub tugev lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+1, hommikuks tõuseb, päeval on +3..+7°C.

Teisipäev (30.03) jätkub madalrõhkkonna lõunatiivas vihmahoogude ja tugeva tuulega. Õhutemperatuur on öösel +1..+6, päeval +5..+10°C.

Ööl vastu kolmapäeval (31.03) liigub üle kuivema ja selgema ilmaga kõrgrõhuhari ja puhub mõõdukas läänekaare tuul. Päeval jõuab Skandinaaviasse juba uus madalrõhkkond ja laieneb üle Läänemere. Toob meile vihma ja tõstab lõunakaare tuule taas tugevamaks. Õhutemperatuur on öösel -1..+3, päeval +5..+10°C.

Neljapäeval (1.04) kaugeneb madalrõhkkond Venemaale ja selle lohk ühes vihma- ja lörtsipilvedega liigub üle Eesti. Tuul pöördub läänekaarde ja algab jahedama õhu sissetung. Õhutemperatuur on öösel -1..+3, päeval +3..+8°C.

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?