TÄHELEPANU LIIKLEJAD! TEEDEL PÜSIB LIBEDUSEOHT!

TÄHELEPANU LIIKLEJAD! TEEDEL PÜSIB LIBEDUSEOHT!

Neljapäeva (31.10) öösel jõuab Norra looderannikult Lapimaale madalrõhkkond ja laieneb üle Eesti ning tõstab edelatuule tugevamaks, puhanguid rannikul kuni 15 m/s. Sajupilved ühes lörtsi ja vihmaga katavad saared ja liiguvad ka mandri lääneserva. Ida pool võib üksikutes kohtades kerget lund sadada. Päeval liigub madalrõhkkond edasi Karjala poole ja selle serva mööda liiguvad sajupilved üle Eesti - sajuhood tulevad enamasti lörtsi ja vihmana. Puhub tugev edela- ja läänetuul, puhanguid on kuni 16 m/s, õhtu poole pöördub lääne poolt alates loodesse. Õhutemperatuur on öö hakul sisemaal -1..-6, saartel ja läänerannikul 0..+4, pärast keskööd tõuseb, päeval 3..6, rannikul kuni 9°C.

Reedel (1.11) madalrõhkkond kaugeneb ja üle Eesti sirutub kõrgrõhuhari. Saju tõenäosus on märksa väiksem, aga üksikutes kohtades veidi vihma või lörtsi võib tulla. Tuul nõrgeneb ja puhub läänekaarest. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, meretuulele avatud rannikul kuni +6, päeval 3..8°C.

Laupäeval (2.11) koondub kõrgrõhuala Venemaa kohale, Skandinaaviat aga katab madalrõhkkonna serv. Kahe rõhuala piirimail tugevneb lõuna- ja kagutuul puhanguti 14 m/s. Saartele ja Liivi lahe ümbrusse jõuavad öösel sajupilved, liiguvad hommikuks edasi mandrile ja keskpäevaks Virumaale. Sajab enamasti nõrka vihma, sisemaal võib sekka ka lörtsi tulla. Pärastlõuna on juba suurema sajuta. Õhutemperatuur on öösel -3..+2, Kirde-Eestis kuni -5, päeval 3..5°C, saartel ja läänerannikul on ööpäevaringselt 3..7°C.

Pühapäeval (3.11) suureneb läänepoolse madalrõhkkonna surve ning kagu- ja idatuul on võrdlemisi tugev. Öösel sajab kohati, päeval laialdasemalt vihma. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, rannikul kuni +7, päeval 4..7, saartel kuni 9°C.

Esmaspäeval (4.11) laieneb madalrõhkkond jõulisemalt üle Eesti. Tuul pöördub itta ja kirdesse ning muutub jõulisemaks. Aeg-ajalt sajab vihma, sekka ka lörtsi. Õhtul võib lörtsisadu põhja-Eestis tugevaks muutuda. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 2..7, saartel ja Lõuna-Eestis kuni 10°C, pärastlõunal langeb.

Teisipäev (5.11) tuleb kõrg- ja madalrõhkkonna piirimail tõenäoliselt vihma- ja lörtsisaju ning tugeva tuulega. Õhutemperatuur on ööspäeva vältel 0..+5, kohati kuni 9°C.

Kolmapäeval (6.11) võib jõuda külmem õhumass ning ilm talvisemaks muutuda ning taas tuleb liikluses väga ettevaatlik olla.

 

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?