Ilma ülevaade 5.12.18 – 11.12.2018

Ilma ülevaade 5.12.18 – 11.12.2018

Ilma ülevaade 5.12.18 – 11.12.2018

Kolmapäeval (5.12) katab Eestit madalrõhkkonna lõunaserv. Madalrõhkkond ise liigub üle Botnia lahe Soome kohale. Vahetevahel sajab enamasti vihma, lörtsi poetab sekka enam hommikul ja päeval. Puhub tugev edela- ja läänetuul, saartel ja põhjarannikul päeval enamasti loodetuul ning seal on puhanguid kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul 0..+4°C, õhtupoolikul langeb. 

Neljapäeval (6.12) eemaldub madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipu taha, aga selle äärmine edelaserv ulatub ikka Eestini. Sajuhooge on harvem, aga tulevad alla nii lörtsi kui vihma, õhtupoolikul ka lumena. Tuul on tugev ning puhub edelast ja läänest, õhtu poole nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, rannikualadel kuni +3, päeval -1..+4°C.

Reede (7.12) öö hakul on ilm veel sajuhoogudega, pärast keskööd sadu lakkab. pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Tuul pöördub lõunakaarde ja on mõõdukas. Päeval laieneb Läänemerele madalrõhkkonna serv ja suureneva surve tõttu tugevneb lõuna- ja kagutuul. Sadu veel tõenäoliselt ei jõua. Õhutemperatuur on öösel -2..-5, selgema taeva all veel paar kraadi madalam, rannikualadel üle 0°C, päeval -1..-4, saartel ja läänerannikul 0..+1°C.

Laupäeval (8.12) läheneb Põhjamerelt aktiivne madalrõhkkond, laieneb üle Läänemere ning tõstab väga kagutuule tugevaks. Öö hakul jõuab saartele lörtsi- ja vihmasadu, laieneb pärast keskööd mandrile ja tuleb alla põhiliselt lörtsina, hommikuks jõuab Ida-Eestisse ning seal võib algul ka lund sadada. Päeva jooksul läheb sadu muutub sadu kõikjal vesiseks. LIBEDUSEOHT on taas SUUR! Õhutemperatuur on öösel 0..-5, saartel ja läänerannikul kuni +2°C, päeval -1°C-st Ida-Eestis +3°C-ni mandri lääneservas, saartel tõuseb +5°C-ni.

Pühapäeval (9.12) jõuab madalrõhkkond Läänemerele ning lisab sadusid lörtsi ja vihmana. Tuul on öösel ja hommikul väga tugev, puhub kagust, päeva peale pöördub lõunasse ja edelasse ning pisut nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval +1..+6°C.

Esmaspäeval (10.12) jääb madalrõhkkond Soome ranniku lähistele tiirlema. Meil on siin-seal sajuhooge lörtsi ja vihmana. Tuul puhub öösel edelast ja on veel tugev, päeval pöördub lõunakaarde ja rahuneb. Õhutemperatuur on öösel -1..+2, päeval +1..+3°C.

Teisipäeval (11.12) muutub aktiivsemaks Musta mere ümbrus - kujunev madalrõhkkond laieneb servaga Läänemere poole. Meil pöördub õhuvool lõunakaarde, lisandub niiskust ning siin-seal sajab vihma ja lörtsi, sisemaal ka lund. Tuul pöördub öösel idakaarde ja on veel võrdlemisi rahulik, päeval tugevneb kirdetuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, päeval -1..+3°C.

Gallup

Lumi teeb rõõmu?