Ilma ülevaade 29.06.- 5.07.2013

Ilma ülevaade 29.06.- 5.07.2013

Laupäeval (29.06) elavneb Musta ääres olev madalrõhkkond ja sirutub vööndina Läänemere äärde. Lõuna-kaguvool kannab siia rohkelt niiskust. Öösel jõuavad sajupilved Eestisse. Vastu hommikut sadu laieneb ja muutub tugevaks eelkõige Lääne-Eestis, kohati on äikest. Põhjakaare tuul on tugevam Liivi lahe ääres, puhangud ulatuvad 12 m/s. Sooja on 12..17°C. Päeval sajab hoovihma ja on äikest, sajuhood on intensiivsed. Tuul pöördub läänekaarde ja tugevneb õhtu poole Lääne-Eesti rannikul puhanguti 10-12 m/s. Sooja on 17..22, idapoolsetesse maakondadesse jõuab kuumem õhk ja termomeetrinäidud tõusevad 25°C ümbrusse. 

Pühapäeva (30.06) öösel katavad madalrõhuvööndi paksud vihmapilved Mandri-Eesti, võib olla ka äikest. Saartel on saju võimalus juba väiksem. Puhub mõõdukas loodetuul. Sooja on 12...17°C. Päeval kandub sajutsoon põhiliselt Kesk- ja Ida-Eesti kohale, on äikest. Läänepoolsetes maakondades on enam selgemat taevast ja saju võimalus väike. Loodetuul on tuntavam eelkõige põhjarannikul. Sooja on 17..22°C.

Esmaspäeval (1.07) tugevneb Läänemere ääres kõrgrõhuhari ja Lääne-Eestis on ilm põhiliselt sajuta. Madalrõhuvöönd nihkub enam Venemaa piiresse, kuid selle rünksajupilved ulatuvad tõenäoliselt Paide-Tartu jooneni. On äikeseoht ja intensiivsete sajuhoogude ning tugevate tuulepuhangute võimalus. Tuul puhub valdavalt läänekaarest. Sooja on öösel 10..16, päeval 16...21°C.

Järgnevate päevade prognoospilt on vastuoluline. 
Kui Eesti kohal tugevneb kitsas kõrgrõhuvöönd, siis tulevad nii teisipäev (2.07) kui kolmapäev (3.07) kohatiste sajuhoogudega ning võrdlemisi vaikse ilmaga. Sooja on siis öösiti 9..15, päeval 20...23, kolmapäeval kuni 25°C. 
Kui aga lõuna poolt saabuv palavus ja lääne poolt tulev jahedus võrdväärselt tugevaks osutuvad, siis võivad kontrastid anda tõuke madalrõhkkonna kujunemisele Soome kohal. Madalrõhkkonna vahetus läheduses on sel juhul Eestis nii teisipäev kui kolmapäev sagedaste sajuhoogude ja tugeva edelatuulega. Päevased maksimumid tõusevad siis vaid 16..21°C-ni.

Neljapäeval (4.07) katab läänepoolne madalrõhuala ka Läänemere. Venemaal püsib kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail on meie ilm kohatiste vihmahoogudega, aga suviselt soe, puhub mahe lõunakaare tuul. 

Reedel (5.07) liigub üle Eesti madalrõhulohk. Sajab hoovihma, võib olla äikest. Tuul pöördub edelasse ja tugevneb. Sooja on öösel on 13..18, päeval 18..24°C.

Järgmine ülevaade 1.juuli keskpäeva paiku.

 

Gallup

Lumi teeb rõõmu?