Ilma ülevaade 28.02.19 – 6.03.2019

Ilma ülevaade 28.02.19 – 6.03.2019

Ilma ülevaade 28.02.19 – 6.03.2019

Neljapäeva (28.02) öösel liigub Skandinaavia põhjaosast madalrõhkkond Soome kohale, suurendab rõhuvälja survet ning tõstab läänetuule tugevamaks. Pilvi on veel hõredalt ja ilm enamasti sajuta. Õhutemperatuur on -2..+3°C. Päeval suundub madalrõhkkond edasi Kesk-Venemaa poole ja selle serva mööda lisandub sajupilvi. Ennelõunal sajab kohati lörtsi ja vihma, pärastlõunal alates Põhja-Eestist muutub sadu tihedamaks ja laialdasemaks ning õhtul lumisemaks. Loode- ja põhjatuul paisub väga tugevaks, puhanguid sisemaal 15, rannikul üle 20 m/s, Läänemerel üle 25 m/s. Õhutemperatuur on +1..+5°C, õhtul langeb alla 0°C ja teed muutuvad libedaks.

Reedel (1.03) laieneb üle Läänemere kõrgrõhkkonna serv. Öösel sajab veel siin-seal lund ning loode- ja põhjatuul on väga tugev. Hommikuks tihedamad pilved eemalduvad ja tuul nõrgeneb. Päev on sajuta ja õhtu poole ka selgema taevaga. Jätkub loodetuule nõrgenemine. Põhjakaarest jõuab külmem õhumass ja õhutemperatuur on öösel -3..-8, päeval -1..-6°C.

Laupäeva (2.03.) öö on eemalduva kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja üürikeseks rahulikuma läänekaare tuulega. Õhutemperatuur on saartel ja läänerannikul -2..-7, sisemaal -8..-13°C. Kuid juba hommikuks muutub lääne- ja edelatuul tugevamaks ja Põhja-Eestisse võib ka lumepilvi jõuda ning õhutemperatuur tõuseb. Päeval laieneb madalrõhkkonna serv Läänemere äärde. Kohati võib kerget lund sadada. Lääne- ja edelatuul on võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur tõuseb +3°C-ni, Ida-Eestis õhtu poole 0°C ümbrusse.

Pühapäeval (3.03) jääb Eesti lõuna pool valitseva kõrgrõhkkonna ja põhjapoolse madalrõhkkonna piirimaile. Öö on suurema sajuta, päeval laieneb lume- ja lörtsisadu üle Eesti, õhtupoolikul läheb saartel sadu üle vihmaks. Tuul paisub väga tugevaks, puhub valdavalt edelast. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, saartel ja läänerannikul 0..+2°C, päeval -1..+2°C.

Esmaspäeval (4.03) liigub aktiivne madalrõhkkond Skandinaaviast üle Lõuna-Soome itta ja madalrõhkkonna lõunaserva mööda jätkub edelavoolus suhteliselt sooja õhu juurdevool Läänemere äärde. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma, Ida-Eestis öö hakul ka lund. Öösel puhub väga tugev edelatuul, päeval nõrgeneb ja pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0..+4°C. 

Teisipäeval (5.03) jõuab Läänemere äärde uus madalrõhkkond, liigub tõenäoliselt üle Eesti ja toob sadusid nii lume, lörtsi kui vihmana. Tuul pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öösel -3..+2, päeval 0..+4°C, õhtupoolikul põhja poolt alates langeb.

Kolmapäeval (6.03) kaugeneb madalrõhkkond Venemaale ja selle järel jõuab põhjakaarest külmem õhumass. Öö hakul sajab nii lund, lörtsi kui Lõuna-Eestis ka vihma, hommikuks sadu nõrgeneb ja läheb kõikjal üle lumeks. Puhub võrdlemisi tugev põhjakaare tuul. Päeval sajab siin-seal kerget lund. Tuul pöördub loodesse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0..-5°C, öösel selgineva taeva all võib paar-kolm kraadi madalamale langeda.

Allikas: Riigi Ilmateenistus

Gallup

Lumi teeb rõõmu?