Ilma ülevaade 3.12.19 – 8.12.2019

Ilma ülevaade 3.12.19 – 8.12.2019

Teisipäeval (3.12) madalrõhkkonna mõju väheneb ja väike kõrgrõhuhari liigub üle Eesti. Öösel on taevas selgem ja mandril suuremat sadu ei tule, saartel ja läänerannikul sajab nõrka lörtsi ja lund. Puhub mõõdukas loodetuul. Õhutemperatuur on -2..-7, läänekaare tuulele avatud rannikul kuni +1°C. Päeval tõmbub taevas pilvisemaks. Suuremat sadu ei tule, aga üksikutes kohtades veidi lund või lörtsi võib pudeneda. Õhutemperatuur on 0..-3, saartel ja läänerannikul 0..+3°C.

Kolmapäeval (4.12) pöördub õhuvool läände ja üle Eesti kandub madalrõhulohk ühes soojema ja niiskema õhuga. Lörtsi- ja vihmasadu liigub saartelt üle Mandri-Eesti, idapoolsetes maakondades tuleb algul ka lund, kuid hommikuks muutub sadu kõikjal vesiseks. Edela- ja läänetuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur tõuseb Lääne-Eestis 0..+5°C-ni, ida pool 0..-4°C, hommikuks tõuseb kõikjal üle 0°C. Päevaks tihedamad pilved eemalduvad ja suuremat sadu ei tule. Puhub võrdlemisi tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on +2..+7°C.

Neljapäeval (5.12) öösel liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja üürikeseks on taevas selgem ja läänekaare tuul annab pisut järele. Päeval jõuab ookeanilt Norra merele uus väga aktiivne madalrõhkkond, laieneb üle Skandinaava Läänemere äärde ja tõstab edelatuule väga tugevaks. Lisandub ka pilvi, aga vaid üksikutes kohtades sajab nõrka vihma. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval 3..7°C.

Reedel (6.12) liigub aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjaosa ja selle servas võivad edelatuule iilid tormiseks tõusta. Ilm muutub vihmaseks, idapoolsetes maakondades võib lühiajaliselt ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur on öösel 2..7, päeval 4..8°C.

Laupäeval (7.12) liigub uus aktiivne madalrõhkkond Norra merelt Botnia lahe äärde ja selle tugeva surve tõttu lõõtsub ikka jõuline edelatuul. Aeg-ajalt sajab vihma, Kagu-Eestis ka lörtsi. Õhutemperatuur on öösel 1..6, päeval 4..8°C.

Pühapäev (8.12) jätkub kiirete muutustega - öösel üks madalrõhkkond kaugeneb Karjala poole ja selle järel kiirustab väike kõrgrõhuhari üle Eesti. Õhtupoolikul läheneb juba uus väga aktiivne madalrõhkkond. Õhutemperatuur on öösel 0.+4, päeval 1..6°C.

 

Allikas: http://www.ilmateenistus.ee/

Gallup

Lumi teeb rõõmu?