Ilma ülevaade 30.04.21 – 6.05.2021

Ilma ülevaade 30.04.21 – 6.05.2021

Ilma ülevaade 30.04.21 – 6.05.2021

Reedel (30.04) liigub Läänemere lõunavete kohalt piki Leedu ja Läti piiri ida-kirde suunas madalrõhkkond ja selle äärmine põhjaserv laieneb ka Eestini. Liivi lahe ääres ja mandri lõunaosas pilvisus tiheneb ja hakkab vihma sadama, sekka võib ka lörtsi tulla. Hommikuks laieneb sajupilvede serv orienteeruvalt Viljandi- Tartu jooneni. Õhutemperatuur jääb 0..+4°C piiresse. Põhja pool on taevas vaid õhuke pilvekiht ja ilm sajuta. Aga kohati võib tekkida udu. Õhutemperatuur langeb kuni -2°C-ni, vaid rannikul jääb paar kraadi plusspoolele. Tuul puhub idakaarest 1-7, saartel kirdest kuni 10 m/s.
Päeval katab Eesti lõunaosa pilvemass ja sajab vihma. Saartel ja Eesti põhjapoolses osas on vaid õhukesi kõrgeid pilvi, päikest enam ja ilm ikka sajuta. Õhtul taevas kõikjal selgineb ja kagunurgas saab sadu läbi. Puhub põhjakaare tuul 2-8, puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur jääb pilvisema taeva ja sajupilvede all ning ka põhjakaare tuulele avatud rannikul 5..6°C piiresse, sisemaal ja päikeselisemais paigus tõuseb 8..11°C-ni.

Laupäeval (1.05) õhurõhk tõuseb ja kõrgrõhkkonna mõju tugevneb. Öö on võrdlemisi selge taevaga ja sajuta. Puhub mõõdukas loode- ja läänetuul. Õhutemperatuur langeb sisemaal -2..-3°C-ni, meretuulega rannikul paar-kolm kraadi üle 0°C.
Päeval areneb jõudsalt rünkpilvi, millest aga vaid mõni üksik ka lühiajalise vihmahoo võib maha jätta. Läänekaare tuule puhanguid on rannikul kuni 13 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 7..10°C-ni, rannikul on jahedam.

Pühapäeval (2.05) jätkub aeglane õhurõhu tõus. Öö on uuesti selgem ja sajuta ning mõõduka läänekaare tuulega. Õhutemperatuur langeb sisemaal -3..-4 kraadini, rannikul jääb plusspoolele. Päeval areneb aga rünkpilvi ja mõni neist võib ka lühiajalise vihmarabina alla saata. Õhutemperatuur tõuseb sisemaal 9..12°C-ni, rannikul jääb 5°C piirile pidama.

Esmaspäeval (3.05) tõmbub kõrgrõhuvöönd pisut eemale ja lõuna poolt läheneva madalrõhkkonna serv laieneb Eestini. Tuul pöördub kirdesse ja põhja ning tugevneb. Uute andmete kohaselt kattub taevas vaid Kagu-Eestis pilvedega, mis ka vihma toovad. Suuremal osal Eestist aga on pilvekiht õhuke ja ilm sajuta. Õhutemperatuur on öösel -1..+4 ja kui Lõuna-Eesti pilvisemaks tõmbub, siis jääb seal +5°C ümbrusse, päeval tõuseb 7..12°C-ni.

Teisipäeval (4.05) kaugeneb madalrõhkkond ühes sajupilvedega Venemaa keskoblastite poole. Põhjakaarest kanduvas õhumassis on niiskust vähe, ilm sajuta ja sel juhul ka laialdaselt selge taevaga. Tuul puhub öösel põhjakaarest, päeval nõrgeneb ja on muutliku suunaga. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal 0°C lähedale, põhjakaare tuulele avatud rannikul on kuni +4, päeval tõuseb 8..13°C-ni.

Kolmapäeval (5.05) läheneb Skandinaaviast uus madalrõhkkond ja võtab Läänemere õhuruumi oma valdusse, tõstab lõuna- ja kagutuule tugevaks ning katab taeva pilvedega. Saartel hakkab öösel vihma sadama ja sadu laieneb päeva jooksul üle maa. Õhutemperatuur jääb öösel lääne pool plusspoolele, Ida-Eestis langeb 0°C ümbrusse (-1..+1°C), päeval tõuseb 7..10°C-ni ja kui idaserva alles vastu õhtut vihmapilved jõuavad, siis seal jõuab enne seda veel paar kraadi kõrgemalegi tõusta.

Neljapäeval (6.05) liigub madalrõhkkond edasi Botnia lahele ja selle servas on meie ilm sajuhoogudega. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 3..7, päeval 7..12°C.

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?