Ilma ülevaade 9.04.21 – 15.04.2021

Ilma ülevaade 9.04.21 – 15.04.2021

Ilma ülevaade 9.04.21 – 15.04.2021

Reede (9.04) öösel liigub üle Eesti selgema ilmaga kõrgrõhuhari ja on vaid üksikute lumehoogude võimalus. Tuul pöördub edelase ja lõunasse ning on öö hakul mõõdukas, pärast keskööd algab tugevnemine, hommikul on sisemaal puhanguid 12, Lääne-Eestis rannikualadel 15, saartel vastu Läänemerd kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on 0..-5°C, meretuulega rannikul kuni +2°C, hommikuks tõuseb. Päeval jõuab Skandinaaviasse uus ja väga aktiivne madalrõhkkond ning laieneb jõuliselt üle Läänemere, tõstab lõuna- ja edelatuule tormiseks, puhanguid on sisemaal 18, rannikul 22, saartel ja ka läänerannikul kuni 25 m/s, õhtul tuul õige pisut nõrgeneb. Vihma- ja lörtsisadu jõuab hommikul saartele ja laieneb pärastlõunaks üle maa. Õhutemperatuur on 3..7°C.

Laupäeva (10.04) ööks liigub madalrõhkkond Botnia lahe kohale ja päevaks edasi Skandinaavia põhjaosa poole ning selle surve veidi väheneb. Puhub edelatuul puhanguti 18 m/s, öö hakul rannikul veel üle 20 m/s. Madalrõhkkonna serva mööda liigub üle Eesti aeg-ajalt hoogsajupilvi, millest tuleb lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval 3..8°C.

Pühapäeva (11.04) ööks tõmbub madalrõhkkond Läänemere äärest eemale ja tugevneva kõrgrõhuharja mõjul on taevas selgem ja ilm sajuta. Tuul nõrgeneb ja pöördub lõunakaarde. Õhutemperatuur on 0..-4, rannikul kuni +1°C. Päeval läheneb Taani väinadele madalrõhkkond, laieneb servaga üle Läänemere ja pöörab õhuvoolu enam edelasse, lõunasse ning soojem õhumass pääseb põhja poole liikuma. Läheneva soojema õhumassi eel pilved tihenevad, Liivi lahe ääres ja Eesti lõunaservas hakkab pärastlõunal vihma ja lörtsi sadama ning õhtu poole kandub sadu edasi põhja poole. Tuul pöördub idakaarde. Õhutemperatuur 6..10, meremõjuga rannikul ja ka sajupilvede all kuni 3°C.

Esmaspäeval (12.04) liigub madalrõhkkond üle Läänemere Soome poole ja selle idaserva mööda liigub Eesti kohale märksa soojem õhumass. Öö hakul sajab lörtsi ja vihma, pärast keskööd sadu lakkab. Tuul pöördub kagusse ja lõunasse ning tugevneb. Õhutemperatuur on 4..9°C. Päev tuleb mandril sajuta ja kevadiselt kirka päikesega, õhutemperatuur tõuseb üle 15°C. Saartel ja ka läänerannikul on pilvisem ja keskpäevast alates suureneb vihma võimalus, õhtul liiguvad sajupilved edasi sisemaa suunas. Õhutemperatuur on 5..10°C piires. Tuul on võrdlemisi tugev, puhub kagust ja lõunast, pärastlõunal pöördub saartest alates edelasse ja läände.

Teisipäeval (13.04) kaugeneb madalrõhkkond Koola poolsaare taha, selle järel pöördub õhuvool loodesse ning õhumass asendub uuesti jahedama. Öösel sajab õhumasside kokkupuuteala ümbritsevast pilvemassist vihma, pärast keskööd saartest alates sadu lakkab. Tuul pöördub kõikjal läände ja loodesse ning on võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur langeb hommikuks -1..+4°C-ni. Päev on tõusva õhurõhu foonil muutliku pilvisuse ja suurema sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare, mandril ka põhjatuul. Õhutemperatuur on 4..9°C.

Kolmapäeval (14.04) liigub üle kõrgrõhuhari ja ilm on laialdaselt sajuta. Üksnes päeval läheneb lõuna poolt uus madalrõhkkond ja Eesti lõunaserva võivad vihmapilved jõuda. Tuul puhub põhjakaarest, on öösel nõrk, päeval pisut tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, päeval 3..9°C.

Neljapäeval (15.04) ulatub lõuna poolt Eestini madalrõhkkonna jahedam ja sajuhoogudega põhjaserv, vihma sekka tuleb ka lörtsi. Ida- ja kirdetuul võib üsna tugev olla. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval 3..9°C.

 

Allikas: ilmateenistus.ee

Gallup

Lumi teeb rõõmu?