Ilma ülevaade 9.03.19 – 15.03.2019

Ilma ülevaade 9.03.19 – 15.03.2019

Ilma ülevaade 9.03.19 – 15.03.2019

Laupäeval (9.03) liigub Botnia lahe äärest madalrõhkkond Soome põhjaosa ja Karjala kohale ja selle lõunaservas tõuseb öösel edela- ja läänetuul tormiseks, puhanguid sisemaal 15-18, saartel ja rannikul 20-25 m/s. Sadu on öö hakul enamasti vihmana, pärast keskööd läheb sadu üle lörtsiks, hommikul lumeks. Õhutemperatuur on öö hakul +1..+4, pärast keskööd langeb -2..+1°C-ni. Ennelõuna on selgemate laikude ning üksikute lume- ja lörtsihoogudega. Pärastlõunal lisandub pilvi ja õhtul muutub lörtsisadu laialdasemaks ja sekka tuleb uuesti ka vihma. Puhub edela- ja läänetuul puhanguti 18, Soome lahe ääres 23 m/s, pärastlõunal nõrgeneb ja õhtul pöördub lõunasse ja kagusse. Õhutemperatuur on +1..+4°C. 

Pühapäeva (10.03) öösel üks madalrõhkkond eemaldub, järgmine jõuab üle mere Soome lahe suudme kohale. Enne keskööd sajab lund ja lörtsi, pärast keskööd enamasti lörtsi ja vihma. Tuul puhub öö hakul lõunakaarest ja on mõõdukalt tugev, pärast keskööd pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on 0..+3, hommikuks langeb Lääne-Eestis 0..-3°C-ni. Päeval suundub väike madalrõhkkond Soome idaosa poole ja selle järel algab loode poolt külmema õhu sissetung. Hommikupoolikul sajab lörtsi, aga loode poolt alates muutub pilvekiht hõredamaks, sajuhood lumisemaks ja harvemaks. Pärastlõunaks taandub paksem pilvemass Peipsi taha ja õhtupoolikul on vaid üksikute lumehoogude võimalus. Puhub tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on -2°C-st Põhja-Eestis kuni +2°C-ni Lõuna-Eestis, pärastlõunal langeb.

Esmaspäeval (11.03) koondub madalrõhkkond Venemaale ja ulatub servaga veel Eesti kohale. Siin-seal sajab lund. Tuul on võrdlemisi tugev, puhub öösel edelast ja läänest, rannikul loodest, päeval pöördub kõikjal loodesse. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, päeval 0..-3°C.

Teisipäev (12.03) on kaugeneva madalrõhkkonna järel üksikute lumehoogudega. Öö on veel võrdlemisi tugeva loodetuulega, päeval tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -3..-8, päeval 0..-4°C.

Kolmapäeva (13.03) öö on kõrgrõhuharja mõjul rahulik ja selge taevaga. Õhutemperatuur langeb -5..-10, sisemaal langeb mõnel pool -15°C ümbrusse, rannikul on veidi pehmem. Ennelõuna on päikeseline, pärastlõunal alates saartest kattub taevas õhukese pilvevinega, kuid ilm on sajuta õhtuni, siis jõuab saartele lumesadu. Kagutuul tugevneb. Õhutemperatuur tõuseb -3..+1°C-ni.

Neljapäeval (14.03) laieneb madalrõhkkonna serv üle Läänemere. Ilm on pilvisem, öösel sajab kord siin, kord seal lund. Puhub tugev kagutuul. Päeval on sajuhooge harva ja tõenäoliselt on need nõrgad ning võivad tulla nii lume, lörtsi kui vihmana. Tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel saartel -1..+1, mandril -1..-6, sisemaal võib paar-kolm kraadi madalamale langeda, päeval -1..+4°C.

Reedel (15.03) tõmbub madalrõhkkond tagasi ja uuesti muutub idapoolne kõrgrõhkkond mõjusamaks. Kohati võib nõrka vihma või lörtsi sadada. Tuul nõrgeneb ja puhub lõunakaarest. Õhutemperatuur on öösel alla 0°C, päeval tõuseb üle 0°C.

Allikas: Riigi Ilmateenistus

Gallup

Lumi teeb rõõmu?