Ilma ülevaade 19.03.19 – 25.03.2019

Ilma ülevaade 19.03.19 – 25.03.2019

Ilma ülevaade 19.03.19 – 25.03.2019

Teisipäeval (19.03) madalrõhkkond nõrgeneb ja tuleb üle Läänemere Eesti kohale. Ilm on niiske. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma. Tuul on öö hakul veel võrdlemisi tugev ning puhub kagust ja lõunast, hommikuks nõrgeneb ning päev tuleb rahulik. Õhtu poole pöördub saartest alates loodesse ja uuesti tugevneb pisut. Õhutemperatuur on öösel -1..+3°C, päeval +1..+5°C.

Kolmapäeva (20.03) öösel madalrõhuvöönd kaugeneb ja selle järel liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Tihedamad pilved eemalduvad ja on veel üksikuid sajuhooge. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+1°C. Päeval laieneb Norra rannikult aktiivse madalrõhkkonna serv üle Läänemere ja tõstab meie rannikuvetes edelatuule tugevaks. Ennelõuna on sajuta ja laiguti selgema taevaga. Pärastlõunal jõuavad saartele sajupilved ja laienevad mandrile. Õhtul sajab laialdaselt lörtsi, sekka ka vihma. Õhutemperatuur on +2..+7°C. 

Neljapäeva (21.03) öö hakul sajab põhjapoolse madalrõhkkonna mõjul mandril veel laialdaselt lörtsi, saartel sadu juba lakkab ning pärast keskööd pilvemass taandub ja ilm on kõikjal juba suurema sajuta. Puhub võrdlemisi tugev lääne- ja loodetuul. Päeval liigub üle Eesti kuivema ilmaga kõrgrõhuhari. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1..+3°C, päeval +3..+8°C. Õhtul läheneb merelt madalrõhulohk ja selle pilved võivad saartele juba vihma tuua, algab edelatuule tugevnemine.

Reede (22.03) öösel liigub üle Eesti madalrõhulohk ühes lörtsi- ja vihmahoogudega. Tuul puhub öö hakul lõunast ja edelast, keskööst alates pöördub loodesse ja võib tugevaks paisuda. Päeva hoiab tugevnev kõrgrõhuhari sajuta. Puhub tugev loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+3°C, päeval +3..+7°C.

Laupäeva (23.03) öö on kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja rahuneva loodetuulega. Õhutemperatuur on rannikul 0°C ümber, sisemaal -1..-6°C. Päeval laieneb merelt madalrõhkkonna serv üle mere ja pärastlõunal jõuavad saartele vihmapilved. Mandril on ilm sajuta kuni õhtuni, siis jõuab vihm mandri lääneserva. Õhutemperatuur on +2..+7°C.

Pühapäeva (24.03) öö ja hommik on madalrõhulohu mõjul vihmased. Päev on küll tugeva edelatuulega, aga kenam ja suurema sajuta. Õhutemperatuur on öösel 0..+5°C, päeval +4..+9°C.

Esmaspäeva (25.03) ööks tõstab lähenev madalrõhulohk edelatuule väga tugevaks ning toob lörtsi ja vihma. Päev tuleb tiheda lörtsisajuga, aga veidi rahulikuma läänekaare tuulega, vaid saartel võib loodetuul tugevaks paisuda. Õhutemperatuur on öösel 0..+3°C, päeval +1..+6°C.

Allikas:Riigi Ilmateenistus

Gallup

Lumi teeb rõõmu?